Skip to content

Category: Rock

Dhentë Kur Shkojnë Për Ujë - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)

9 thoughts on “ Dhentë Kur Shkojnë Për Ujë - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)

  1. Dhe arsyeja e vetme eshte ajo per sensin praktik dhe per lidhjen qe ka letersia/literatura me jeten tone (psh. liberalet humaniste metojne se eshte ideja e permiresimit te karakterit, te berit “njeri i mire”). Keshtu qe ai eshte per nje lexim te politizuar te vepres se artit dhe letersise.]
  2. Për këtë ditë të madhe, Blero dhe Afrona kanë ftuar dhe modelen shqiptare Afërdita Dreshaj e cila para disa javësh shpërndau dhe ftesën në Instastoryn e saj. Mirëpo ajo ka munguar në dasmë, sepse siç duket ka pasur plane të tjera dhe nuk ka mundur të vinte dot. Afërdita ndodhet në Londër së bashku me .
  3. Më pas u rregjistrua në gjimnazin "Sami Frasheri". Ne fillim ishte një nxënës i shkëlqyer por më von u bë problematik dhe u përjashtua tre herë nga shkolla. Ne vitin , Unikkatili inqizoi kenget e tij te para “Demokraci” dhe “Ta Zhdukim Policin” dhe në vitin , ai inqizoi këngen e parë.
  4. Fatmir Hoxha - Jam i lumtur dhe krenar Duli, Xheni, Elona, Ana e Tina - Kenge per gurbetq Sefe Duraj - Te kam Dasht Shaqir Cervadiku - Kenge per Agim Qelajn Xeli - Quni i vogel don bostan Kenge e Valle me ProBand-in Sefe Duraj - Pse jam gjalle Armend Rexhepagiqi - Betohem me kenge Aferdita Demaku - Haj me det qa koka kan Ramize dhe Mirvet - Kenge synetie Aida Doci - Miqt e ri 5Valon Haliti.
  5. “Kur një ditë të kthehesh ti”, është këngë e kënduar nga ikona e muzikës shqipe Nexhmije Pagarusha. Kësisoj, kjo këngë është kënduar edhe nga këngëtarja kosovare Lindita Halimi bashkë me këngëtarin Ergin Oda, me një performancë në piano nga Lekë Salihu, shkruan KultPlus.
  6. Apr 09,  · Për: Kenge per Krishtlindjet dhe Vitin e Ri! Little Drummer Boy Version Tekno remix,ritmi shume bukur dinamik,minuti 3;17,kthese,modulacion Muzika ideale per tja futur dans per naten e vitit e kalkisnilalmeenawhisperbringer.xyzinfo per fitnes eshte ideale ne gym.
  7. Kjo ndjenjë për disa gra nuk është vetëm në mëngjes. Shumë gra shtatzëna ndihen kështu gjatë gjithë ditës dhe madje në darkë, afërsisht gjysma e grave shtatzëna kanë vjellje. Gjoksi me dhembje dhe i zmadhuar. Në qoftë se je shtatzënë, gjoksi do zmadhohet, dhe do të jetë me dhembje, njësoj siç është përpara periodave.
  8. Feb 03,  · Kënga për fëmijë "Sa do doja një Qenush" sjell zbavitje dhe argëtim për ju dhe të vegjëlit tuaj. Doni të vazhdoni argëtimin me këngë të tjera me animacion?
  9. Kohë vere ditët ngucen qetësisht me përballjen e pazorshme me vapën dhe sytë të shkojnë “dhunshëm” tek televizionet që nuk e rruajnë fare që të japin as si lajm të thjeshtë që me dhjetra forca policore kanë rrethuar godinën në të cilën deri dje është bër art e sot po bëhet dhunë. Eshtë ditë e .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *